Transfer domen

Transfer to przeniesienie obsługi administracyjnej domeny z jednego rejestratora do drugiego.
Transfer domeny nie wpływa w żaden sposób na jakość działania domeny, nie powoduje przestoju w działaniu strony oraz nie powoduje żadnych zmian w ustawieniach serwerów DNS, dzięki czemu domena może być obsługiwana przez AdiNet, a hosting WWW utrzymywany w innej firmie. Usługi te są zupełnie niezależne.


Transfer polega jedynie na zmianie rejestratora odpowiedzialnego za domenę, a co za tym idzie obniżenie kosztów jej utrzymania.. Końcowy użytkownik nie widzi żadnych zmian.


Transfer domen krajowych (.pl) w tym funkcjonalne i regionalne ( .pl .com.pl .waw.pl)

Transfer domeny od innego Rejestratora do AdiNet może być przeprowadzony w dowolnym momencie. Blokada możliwości transferu dotyczy 5-ciu dni od dokonania nowej rejestracji lub poprzedniego transferu oraz 7-ciu przed końcem okresu rozliczeniowego.
Transfer domeny jest bezpłatny, a okres ważności domeny opłaconej u obecnego rejestratora pozostaje bez zmian – zmienia się tylko rejestrator domeny. Aby dokonać transferu domeny krajowej do AdiNet skontaktuj się z dotychczasowym rejestratorem celem uzyskania kodu autoryzującego: authinfo, a następnie skorzystaj z panelu Klienta – Transfer domen – krajowe *.pl.
Po włączeniu transferu, na adres e-mail Abonenta domeny NASK wyśle wiadomość, w której znajdował się będzie link potwierdzający realizację transferu, po jego kliknięciu transfer zostaje zakończony i domena będzie obsługiwana przez AdiNet.


Transfer domen globalnych (.com .org)

Transfer domeny od innego Rejestratora do AdiNet może być przeprowadzony w dowolnym momencie z wykluczeniem 60-ciu dni od dokonania nowej rejestracji lub poprzedniego transferu, zalecamy wykonywać transfer nie później jak na 15-cie dni przed końcem okresu rozliczeniowego domeny.
Transfer domen globalnych powiązany jest z operacją odnowienia domeny o kolejny rok od obecnej daty ważności. Koszt transferu jest równy kosztowi odnowienia w AdiNet.
Aby dokonać transferu domeny globalnej do AdiNet skontaktuj się z dotychczasowym rejestratorem celem uzyskania kodu autoryzującego: authinfo, skorzystaj z panelu Klienta – Transfer domen – globalnych .com, aby zainicjować transfer oraz opłać fakturę pro-forma wykonania transferu, która zostanie wygenerowana w panelu Klienta – Płatności.
Po włączeniu transferu przez AdiNet, na adres e-mail Administratora domeny (wg bazy whois) Rejestrator domen wyśle wiadomość, w której znajdował się będzie link potwierdzający realizację transferu, po jego kliknięciu transfer zostaje aktywowany i może trwać do 14-stu dni (czas potrzebny na zwolnienie domeny przez obecnego rejestratora). W czasie transferu domena jest cały czas aktywna.


Transfer domen europejskich (.eu)

Transfer domeny od innego Rejestratora do AdiNet może być przeprowadzony w dowolnym momencie, jednak zalecamy wykonywać transfer nie później jak na 7 dni przed końcem okresu rozliczeniowego domeny.
Po zrealizowaniu transferu domeny europejskiej, obecny okres rejestracji domeny ulega zakończeniu i automatycznie ponownie rejestrowana na okres 1-go roku dla nowego Abonenta, do którego domena została przetransferowana.
Transfer domeny .eu jest równoznacznym wykonaniem cesji – zmiana danych Abonenta domeny.
Po zgłoszeniu transferu domeny w panelu Klienta – Transfer domen – europejskich .eu, generowana jest faktura pro-forma, którą nowy abonent powinien opłacić oraz uzyskać kod authinfo domeny od obecnego rejestratora.
Kod authinfo powinien zostać przesłany na adres domeny@adinet.pl łącznie z nazwą domeny.
Po włączeniu transferu przez AdiNet, domena zostaje przeniesiona do nowego usługodawcy.


Transferuj